Świetna kryjówka kun…na naszym poddaszu

Świetna kryjówka kun…na naszym poddaszu

Jak skutecznie pozbyć się nieproszonego lokatora z naszego strychu?



Kuny a nasze poddasza

Kuny odwiedzają najczęściej poddasza lub strychy w celu stworzenia gniazda dla swoich młodych. Zwierzęta te są bardzo terytorialne i często znakują swoje miejsca odchodami i moczem. W celu ocieplenia swojego gniazda rozrywają wełnę mineralną. Nocą hałasują, bawiąc się z młodymi, a podczas godów wydają różne odgłosy. Zdarza im się także przegryźć izolację kabli elektrycznych. Wszystko to sprawia, że próbujemy pozbyć się tych kłopotliwych szkodników.

Nasze poddasze często stanowi idealne miejsca dla gniazda kuny


Jak wypłoszyć kunę?

Jeśli kuna pojawia się sporadycznie, dobrą opcją jest inwestycja w odstraszaczUrządzenie to emituje niesłyszane dla ludzkiego ucha ultradźwięki o zmiennej częstotliwości, zniechęcając tym samym kuny do stworzenia schronienia akurat na naszym poddaszu. Dodatkowo model zasilany przez akumulator ochroni przewody przed zniszczeniem.

Jeżeli nie wiemy, gdzie kuna znalazła przejście do budynku, najlepiej obejść dom w poszukiwaniu śladów łap, zadrapań lub odchodów. Jeśli ich nie znajdziemy, najlepszym rozwiązaniem będzie rozsypanie wokół domu mokrego piasku i obsypanie posadzki strychu mąką. Następnego dnia powinny pojawić się ślady, dzięki którym odnajdziemy miejsce wejścia.

Gdy będziemy mieli pewność, że kuna opuściła kryjówkę, dokładnie zatkajmy otwory wejściowe. Pamiętajmy jednak, że nie możemy tego zrobić, gdy drapieżnik jest w środku, ponieważ czeka go powolna śmierć. Kuna, szukając wyjścia, będzie bardzo hałasowała, a rozkładające się ciało będzie powodowało nieprzyjemny zapach.

Kuny są pod ochroną i należy traktować je humanitarnie


Jak zabezpieczyć strych przed kolejnym szkodnikiem?

Kiedy pozbędziemy się kuny, musimy zadbać o uszczelnienie wszystkich otworów i dziur, którymi przedostawała się ona do wnętrza naszego domu. W przeciwnym wypadku, schronienie to w niedługim czasie zyska nowego kłopotliwego lokatora.

Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć swój strych, sprawdź naszą ofertę ultradźwiękowych odstraszaczy.

Zobacz naszą ofertę!