Sposoby na walkę ze szkodnikami

Sposoby na walkę ze szkodnikami

Przeróżne zwierzęta od wielu lat towarzyszą i szkodzą człowiekowi. Jednak my nie jesteśmy bierni i dysponujemy różnymi metodami walki z nimi.Jak działają odstraszacze?

Urządzenia odstraszające emitują impulsy ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, powyżej 22kHz, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha, ale dla wielu zwierząt są nieprzyjemne. Chronią one przed myszami, szczurami i kunami.

Mają one zastosowanie w wielu miejscach. Istnieją różne odstraszacze przeznaczone do montażu wewnątrz budynku i na zewnątrz. Sprawdzają się one również na parkingach, w samochodach, w garażu czy też magazynie.

Ultradźwiękowe urządzenie odstraszające nie powoduje zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych, radiowych, elektronicznych urządzeń alarmowych oraz innych urządzeń elektrycznych.

Urządzenia te nie są szkodliwe dla ludzi, a skutecznie chronią przed szkodnikami


Rośliny kontra szkodniki

Wiele roślin z ogródka Matki Natury także może nam posłużyć jako pomoc w walce o nasze domy, samochody i trawniki.

Czosnek bardzo dobrze sprawdza się jako naturalny odstraszacz nornic i kretów. Idealnie do tego nadają się wszystkie jego odmiany, od czosnku pospolitego, poprzez czosnek ozdobny, a na niedźwiedzim kończąc. Co ciekawe, ta roślina chroni nasze ogródki także przed innymi szkodnikami.

Bazylia pospolita to popularne zioło o aromatycznych liściach bardzo dobrze nadaje się jako odstraszacz kretów. Rozsadę bazylii można sadzić na grządkach i w ogródku ziołowym wiosną, gdy minie ryzyko przymrozków. Warto wiedzieć, że ta roślina odstrasza również komary.

Szachownica cesarska jest rośliną cebulową o pięknych i dużych kwiatostanach wznoszących się na wysokiej, sztywnej łodydze, za sprawą których jest określana też jako korona cesarska. Gwarantujemy, że krety i nornice będą ją omijały z daleka.

Wiele roślin może nam pomóc w skuteczniej obronie

W stosowaniu różnych środków ochronnych musimy pamiętać jednak, że zwierzęta takie jak kuny boją się nowych rzeczy. Przez to nie zbliżają się świeżo postawionych pułapek, pomimo przynęty.
Odstraszacze ultradźwiękowe nie dość, że są nowymi przedmiotami, to jeszcze emitują nieprzyjemne dźwięki.

Jeżeli chcesz skutecznie zabezpieczyć się przed nieoproszonymi gośćmi, sprawdź nasz urządzenia.

Zobacz naszą ofertę!