Ślady małych szkodników

Ślady małych szkodników

Aby skutecznie pozbyć się nieproszonego gościa, należy najpierw wiedzieć z kim mamy do czynienia. Ale jak go rozpoznać?Goście w samochodzie

Po czym możemy poznać, że kuny zadomowiły się w naszym samochodzie?

Pierwszym znakiem są ślady na górnej części silnika. Piasek, ziemia i tym podobne, które zostawiają po sobie gryzonie. Co ciekawe, kuny lubią wracać do tych samych samochodów. Są zdolne do tego, aby czekać na powrót samochodu w pobliżu parkingu.

Nie należy jednak ignorować obecności kun pod maską naszego samochodu. Ich przebywanie często prowadzi do przegryzania kabli i innych uszkodzeń, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla naszego życia.

Kuny w samochodzie są szczególnie niebezpieczne, gdy wpadną w furię


Zniszczenia w ogrodzie

Dokładne przyjrzenie się powstałym szkodom w ogrodzie pozwoli nam skutecznie zidentyfikować sprawcę.

Najłatwiej rozpoznać jest mysz polną. Drąży ona podziemne korytarze, które mają one przekrój kołowy o średnicy 3-4cm i pionowe wyjścia na powierzchnię.

Ogryziona kora zwiastuje nornice i norniki. Te stworzonka są najczęściej mylone z myszami.

Kopczyki są efektem działalności kreta lub karczownika. Jednak tunele tego drugiego mają przekrój jajowaty, a jego kopce są płaskie.

Czubate kretowiska są spowodowane przez kreta. Jego wydrążone tunele mają większą wysokość niż szerokość. Stworzonka te nie odtwarzają nigdy zniszczonego chodnika

Różne zniszczenia w naszym ogrodzie są powodowane przez wszelakie szkodniki

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom udało Ci się skutecznie znaleźć nieproszonego gościa.
Koniecznie sprawdź teraz nasze odstraszacze, aby skutecznie się go pozbyć.
Jeśli masz problem z ich montażem, skontaktuj się z nami. Otrzymasz profesjonalną poradę w jaki sposób i gdzie umieścić urządzenie.

Zobacz naszą ofertę!