Rodzinne spotkania kun

Rodzinne spotkania kun

Jak duża jest rodzina kun i dlaczego często dochodzi u nich do sporów?Kuny i ich amazońscy krewni

Łasicowate to największa rodzina ssaków! Należą do nich nie tylko kuny i gronostaje, ale również takie zwierzęta jak fretki, rosomaki czy zwierzę o tajemniczo brzmiącej nazwie – arirania amazońska.

Ten drapieżnik może dorosnąć nawet do 180 centymetrów długości! Jego kończyny są uzbrojone w pazury i błony pławne, a z szerokiej głowy sterczą małe uszka. Jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem

Zdjęcie autorstwa Frank Wouters z Antwerpii, Belgia – reuzenotter


Hałaśliwe walki o terytorium

Kuny hałasują nie tylko przez to, że podczas harców po strychu zdarza im się coś przewrócić albo nadepnąć na skrzypiącą deskę. Często też walczą między sobą i syczą głośno, a to niestety też słychać.

Te zwierzęta są bardzo terytorialne i toczą zacięte pojedynki o najlepsze kryjówki i dostęp do pożywienia. Łączą się w pary tylko na okres godowy.

Kuny domowe oraz kuny leśne również walczą – obydwa gatunki żyją w podobnych środowiskach i chcą zdominować teren, na którym mieszkają.

Kuny często walczą między sobą o terytorium


Jak uchronić się przed rodzinną kun?

Kuny miejskie, czy też leśne potrafią sprawiać wiele problemów. Aby się przed nimi uchronić, warto zadbać o skuteczną ochronę. Pamiętajmy jednak, że zabijanie kun nie jest dobrą metodą walki z nimi. Najlepiej zadbać o dobrej jakości odstraszacze. Wiele takich urządzeń można znaleźć w naszym sklepie.

Sprawdź już teraz i uchroń się już teraz przed kunami!

Zobacz naszą ofertę!