Myszy i szczury — nasi odwieczni towarzysze

Myszy i szczury — nasi odwieczni towarzysze

Małe stworzonka, a duże zagrożenie dla ludziHistoria długiej znajomości

Myszy żyją z nami, od momentu kiedy ludzie zbudowali pierwsze domy, miasta, wsie. Pojawiły się same, bez zaproszenia. Nasze spiżarnie i spichlerze skutecznie je zachęciły, aby zamieszkać blisko człowieka. Na nic zdali się najwięksi wrogowie tych gryzoni — koty, kuny, czy też węże. Myszy nadal są i będą naszymi sąsiadami.

Myszy już na stałe zadomowiły się na osiedlach ludzkich


Mysz i jej ulubione miejsca

Co prawda te gryzonie można znaleźć nie tylko w spiżarni. Podczas przygotowań na zimę szukają one materiału do budowy swoich gniazd, w których będą mogły się schronić. Chowają się także w naszych domach w poszukiwaniu ciepła lub jedzenia. Latem jednak przenoszą się do ogrodów i na pola, gdzie szukają partnerów oraz niszczą uprawy ludzkie.

To niegroźne stworzonko może wyrządzić wiele szkód


Szczury a myszy

A co z ich krewnymi?
Wydaje się, że szkody powodowane przez szczury w domu, bywają znacznie większe od tych, jakie powodują myszy.
Szczury mogą uszkodzić izolację termiczną rur ciepłowniczych i budynku albo rury wodociągowe (co może prowadzić do zalania domu).

Myszy również potrafią być bardzo uciążliwe. Przede wszystkim podobnie jak szczury przenoszą mnóstwo chorób. Niszczą obuwie i powodują inne straty materialne.

Aby uchronić się przed tymi małymi stworzeniami, warto skutecznie się przed nimi zabezpieczyć. Sprawdź już teraz nasze odstraszacze myszy i szczurów.

Zobacz naszą ofertę!