Kuna miejska, czyli jak kuny zostały udomowione
Kuna miejska, czyli jak kuny zostały udomowione
Dlaczego kuny coraz częściej porzucają swoje naturalne leśne siedliska na rzecz naszych miejskich i betonowych osiedli?
Ludzka ingerencja w naturę
Jedną z najbardziej istotnych przyczyn dlaczego kuny zmieniają swoje naturalne siedliska jest wycinka lasów, która wiąże się z uszczupleniem naturalnych siedlisk zwierząt. Ludzkie działania powodują również hałas, który płoszy i zmusza zwierzęta do szukania spokojniejszego miejsca. Miasto jest dla nim idealnym miejscem, gdyż kusi je zapachem jedzenia oraz ciepłem nagrzanych silników i piwnic.
Kuna – nieustraszone stworzenie
Kuny nie boją się zakładać gniazd w ludzkich siedzibach przez to, że w przyrodzie nie mają naturalnych wrogów.
Dzięki temu postrzegane są za zwierzęta wyjątkowo wredne i nieustraszone. Pełnią także ważną funkcję — polują na myszy lub szczury, dzięki czemu kontrolują ich populację. Nie powinniśmy je zatem postrzegać tylko jako stworzenia zakłócające nasz spokój.

Jak pozbyć się takiego nieproszonego gościa?
Bardzo ważne jest wykrycie zagrożenia jak najwcześniej i podjęcie odpowiednich działań w celu przepędzenia zwierząt. Należy pamiętać jednak, że posiadanie wnyk oraz kłusownictwo są w Polsce nielegalne. Śmierć w pułapce jest okupiona ogromnym stresem i cierpieniem zwierzęcia. Nie jest to dobra metoda na pozbywanie się tych stworzeń.
Nasze ultradźwiękowe odstraszacze nie wyrządzają nikomu szkody. Skutecznie chronią strychy oraz samochody przed nieproszonymi gośćmi. Wiemy, że temat odstraszaczy ultradźwiękowych może budzić wiele kontrowersji i pytań, które często powstrzymują ludzi przed kupnem. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, abyśmy mogli rozwiać wszelkie wasze wątpliwości.
Zobacz naszą ofertę!