kuna

Kuna domowa – piękna z wyglądu, z natury szkodnik…

Kuna domowa – piękna z wyglądu, z natury szkodnik…

Kuna domowa to mały ssak drapieżny z rodziny łasicowatych. Żyje około 10 lat zamieszkując tereny Europy, Azji i Ameryki.Jak wygląda kuna?

Kuna domowa ma około 50 cm długości nie licząc ogona, barwę brązowo-szarą, z charakterystyczną białą łatką na piersi. Gabarytowo przypomina kota domowego. Prowadzi samotniczy tryb życia z wyjątkiem okresu godowego, w grupie również samica wychowuje swoje potomstwo. Jej futerkowe owłosienie sprawia wrażenie miłego zwierzątka.Poznaj swojego wroga

Nic bardziej mylnego, kuna domowa to szkodnik. W Polsce najczęściej spotkać ją można na strychach, budynkach gospodarczych, w szopach i pod maskami samochodów. Adaptując się na poddaszu domu, szybko można zorientować się o jej istnieniu. Przede wszystkim kuna hałasuje, brudzi. Potrafi niszczyć izolacje, przegryzać kable. W zasięgu jej możliwości jest także umiejętność przegryzania kabli samochodowych. Kunę należy szybko przepędzić, gdyż równie szybko może doprowadzić poddasze do ruiny. W domostwach, są zmorą hodowców kur, gołębi, a nawet królików. Atakuje domowe stada i zabija więcej niż zdoła zjeść.Różne metody walki z kunami

Od kilku lat obserwuje się duży wzrost liczebności kun domowych. Ich budowa ciała pozwala na wciśnięcie się nawet w małą szczelinę, posiadając ostre pazury doskonale wspinają się po murach, belkach i elementach konstrukcyjnych. Jak skutecznie pozbyć się kuny z naszych domów! Co więc zrobić, aby skutecznie odstraszyć tego szkodnika? Podkreślić należy, iż kuna domowa jest pod ochroną gatunkową. Jedynym plusem obecności kuny w naszych gospodarstwach jest fakt, że tępi szczury, myszy i inne gryzonie.

Najlepszą metodą walki z kunami, które zadomowiły się na naszej posesji jest schwytanie i wywiezienie kuny do lasu z dala od zabudowań, ale to nie jest takie proste i tylko nielicznym się to udaje. Na rynku dostępne są różne produkty: te skuteczne typu odstraszcze dźwiękowe i te mniej skuteczne między innymi preparaty zapachowe, elektryczne pastuchy, pułapki żywołowne oraz te nieskuteczne, kostki do ubikacji umieszczane pod maskami samochodów, rozrzucana sierść psa lub kota, czy odchody dzikich zwierząt.

kuna


Mamy rozwiązanie!

– Kuna to bardzo inteligentne zwierzę. Stąd tak ciężko jest ją przepłoszyć. Rozwiązaniem jest zamontowanie odstraszaczy dźwiękowych – mówi Paweł Luberda, właściciel firmy Antykuna.pl, produkującej urządzenia odstraszające te gryzonie. Nasze odstraszacze gwarantują, że kuny i inne gryzonie przestaną atakować Państwa samochody, domy i poddasza. Zastosowanie ich w ogrodzie czy parkingu powoduje zabezpieczenie tego terenu.

Wykwalifikowany personel wykonuje montaże zabezpieczeń na terenie całego kraju. Firma ANTYKUNA.PL od 2008
jest producentem skutecznych odstraszaczy gryzoni na rynku polskim. lch działanie powoduje wystraszenie, odstraszenie oraz pozbywanie się gryzoni na obszarze ich działania. Zastosowane w urządzeniach głośniki
wodoodporne o bardzo dobrych parametrach przeniesienia dźwięku, szerokim kącie, dużym zakresie działania oraz zmiennej częstotliwości działania każdego urządzenia powoduje, że gryzonie nie są w stanie przyzwyczaić.

Zobacz naszą ofertę!