Kuna a łasica
Kuna a łasica
Niektórzy ludzie używają nazwy kuna i łasica zamiennie, w dodatku nie rozróżniają tych zwierząt. Dlatego dzisiaj mamy dla Was krótki poradnik na temat tych dwóch gatunków.
Oczywiście kuna i łasica należą wspólnie do rodziny łasicowatych, ale pierwsze z tych zwierząt jest znacznie większe, może osiągać nawet pół metra. Łasica swoimi gabarytami bardziej przypomina szczura.
Obydwa gatunki nie zapadają w sen zimowy. Łasica jednak uzbraja się w kamuflaż – jej futro przybiera piękny, biały kolor. Kuna też na zimę zmienia swoją garderobę, jednak nie w tak widoczny sposób. Kamionka – to myśliwskie określenie na kunę domową, natomiast tumak – na kunę leśną. Obydwa te ssaki w Polsce zaliczane są do zwierząt łownych.

Warto dodać, że kuny przejawiają zjawisko neofobii, czyli lęku przed nowymi rzeczami. Innymi słowy, zwierzę nie zbliży się do świeżo postawionej pułapki, mimo że w środku czeka kusząca przynęta. Idealnym rozwiązaniem okazują się odstraszacze. Nie dość, że są nowymi przedmiotami na strychu, to na dodatek emitują nieprzyjemne dźwięki, które są słyszalne tylko przez zwierzęta. Jedynym ratunkiem dla kun jest opuszczenie domu.
Naturalnie wszystkie te szkodniki mogą być przyczyną problemów w gospodarstwach domowych. Nie tylko niszczą sprzęt i ocieplenie w domu, ale również zostawiają odchody. Warto się przed nimi zabezpieczyć, szczególnie jeśli obawiasz się, że przez zwierzęta może ucierpieć Twój dobytek.
Antykuna – pozbądź się szkodników raz, dwa!
Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na Antykuna.pl i sprawdź szczegóły!
ANTYKUNA.PL Paweł Luberda Skuteczne Odstraszacze Gryzoni
ul. Piękna 3, 32-020 Wieliczka
tel. 607 403 777
biuro@antykuna.pl