Krety i nornice – czym się różnią?

Krety i nornice – czym się różnią?

Czasami trudno odróżnić szkody kreta od nornicy. Oba stworzenia kopią oraz demolują nasz ogród, lecz zniszczenia są ostatecznie spowodowane kompletnie innymi czynnościami.

Jeśli przyjrzymy się tym zwierzętom, które uwielbiają rozkopywać nasze ogródki i grządki, to nie znajdziemy wielu podobieństw. Jednak te szkodniki mają cechy wspólne, zwłaszcza gdy znajdują się pod ziemią. Zarówno kret, jak i nornica drążą w niej tunele tunele zwane żerowiskami. Kto jednak z tej dwójki jest bardziej szkodliwy?

Pożywieniem kretów są inne mniejsze szkodniki, dlatego, gdyby nie te nieszczęsne kretowiska to byłyby one całkiem pożytecznymi stworzeniami. Niestety drążąc obficie korytarze, podążają za swoimi ofiarami, niszcząc rośliny poprzez uszkodzenie ich korzeni, bulw, czy też cebul.

Nornice są mniejsze, ale znacznie bardziej szkodliwe, ponieważ też zdecydowanie bardziej żarłoczne. Żywią się one roślinami, ich korzeniami, cebulami, kłączami, rozłogami, czy też liśćmi i bardzo trudno jest je powstrzymać przed działalnością mającą na celu zniszczenie możliwie jak największych połaci naszego ogrodu.

Dlatego, jeśli nie chcecie szkód na swoich działkach, to zaopatrzcie się w skuteczne odstraszacze ultradźwiękowe. Pozwolą Wam one w spokoju cieszyć się pięknym ogrodem bez żadnych podziemnych tuneli.

Dobrze jest też zapobiegać problemowi, zanim on nastąpi – wypędzenie szkodnika jest o wiele trudniejsze, niż jego odstraszenie zanim zadomowi się na dobre!

Zobacz naszą ofertę!