Jak skutecznie ochronić domy od kuny!

Jak skutecznie ochronić domy od kuny!

W dobie trendów eko i bio, nie dziwi fakt, że odnawialne źródła energii zyskują coraz większą uwagę wśród inwestorów oraz gospodarstw domowych. W walce o czyste powietrze i wykorzystanie naturalnych źródeł energii, korzystając z dofinansowań rządowych, ogromna ilość Polaków mieszkających w domach decyduje się na montaż fotowoltaiki.

Duże zainteresowanie fotowoltaiką cieszy się także wśród dużych zakładów przemysłowych, magazynów czy nawet sklepów. Bardzo często panele fotowoltaiczne widoczne są na dachach instytucji użytku publicznego. Atutem instalacji fotowoltaicznej jest to, iż nie wymaga obsługi, konserwacji.

Jest to system bezawaryjny i samoobsługowy, energia produkowana jest samoistnie. Przy niemal samych zaletach, System ma jednego wroga — KUNY. W ostatnich dziesięciu latach obserwuje się wzrost populacji kun domowych, zarówna na wsiach jak i w miastach. Zwiększenie populacji kuny powoduje, iż coraz mocniej rozprzestrzenia się i zajmuje nowe miejsce.

Kuna leśna w naturalnym środowisku

Obecnie kuna zadamawia się na poddaszach domów, w stodołach, halach, przysparzając wiele problemów i zniszczeń, do tego hałasuje i brudzi. Kuna jest szybka jak strzała, niezwykle zwinna i bez większych problemów dostaje się na dach. Zamontowana instalacja fotowoltaiczna na poddaszach, w piwnicach, przetwarzając prąd stały z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny, który następnie jest dystrybułowany do sieci, wytwarza ciepło.

Ciepło to przyciąga głównie kuny, które zadamawiając się w takim miejscu, niszczy całe okablowanie instalacji fotowoltaicznej. Inwestor, który nie posiada skutecznego systemu odstraszania kuny musi liczyć się z ogromnymi stratami. W ostatnim czasie bardzo praktyczne są instalacji fotowoltaiczne naziemne, ale i w tym przypadku okablowanie instalacji staje się dostępne dla gryzoni, na przykład dla myszy polnych, szczurów, kun.

Każda zabudowa i tereny zielone są zagrożone

Biorąc pod uwagę, iż kuny są pod ochroną, należy poszukiwać rozwiązań, które z jednej strony odstraszą gryzonie, a z drugiej strony pozwolą uchronić nasze instalacje, dachy, poddasza. W tym kierunku idzie firma Antykuna.pl – polski producent odstraszaczy ultradźwiękowych na kuny i inne gryzonie. Obecnie to najskuteczniejszy mechanizm odstraszania na rynku Polskim.

Prawdą jest, że wszelkie pomysły, począwszy od kostki do WC, sierść psa czy odchody dzikich zwierząt, nie są żadnym rozwiązaniem do walki z kunami. Po pierwsze, kostki do WC mają zastosowanie do ubikacji. Ich rola sprowadza się do działań higienicznych i bakteriobójczych. Producenci kostek WC nie szerzą w swoich reklamach komunikatu o przeznaczeniu swoich produktów, jako tych, które są dla odstraszania gryzoni.

Kolejny przykład nie mający nic wspólnego z odstraszaniem kuny to kupowanie za nieprzyzwoite duże pieniądze woreczków z sierścią psa, zawiązane czerwoną kokardką niczym prezent urodzinowy. Gospodarstwa domowe zazwyczaj mają psa, niejednokrotnie więcej psów, a i tak kuna mieszka u nich na strychu lub przegryza kable w samochodach.

Poszukiwanie tzw. domowych rozwiązań nie jest podparte prawdziwymi treściami, ale przede wszystkim nie przynosi rozwiązania problemu. W walce z kuną, należy słuchać doświadczonych profesjonalistów, którzy zaproponują odpowiedni produkt dając na to gwarancje skuteczności. Od 2008 roku firma ANTYKUNA.PL zajmuje się produkcją, sprzedażą, jak również montażem ultradźwiękowych odstraszaczy gryzoni. Proponowane urządzenia Antykuna.pl charakteryzują się przede wszystkim skutecznością działania. Skutecznie odstraszają gryzonie, pozbywając się na obszarze ich działania.

Warto zabezpieczyć dom, zanim będzie za późno…

Odstraszacze Antykuna.pl gwarantują, że kuny i inne gryzonie przestaną atakować samochody, domy, altany i wiaty. Zastosowanie ich w ogrodzie czy parkingu powoduje zabezpieczenie obszaru. Wieloletnie doświadczenie producenta pozwala na zaprojektowanie systemu antykuna.pl, dostosowując odpowiednia ilość i typ urządzeń, który w pełni zabezpieczy dom, parking ogród, kurniki. Tylko zabezpieczenie domu systemem odstraszaczy Antykuna.pl pozwoli na bezawaryjne funkcjonowanie fotowoltaiki i solarów na wiele lat.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na Antykuna.pl i sprawdź szczegóły!

ANTYKUNA.PL Paweł Luberda Skuteczne Odstraszacze Gryzoni
ul. Piękna 3, 32-020 Wieliczka
tel. 607 403 777
biuro@antykuna.pl


Zobacz naszą ofertę!