Dlaczego nie możesz pozbyć się kuny?

Dlaczego nie możesz pozbyć się kuny?

Kuny “lubią” towarzystwo ludzi nie tylko ze względu na dostęp do jedzenia i ciepłego legowiska.Kuna w pobliżu jedzenia

Te zwierzęta często też podkradają plastikowe przedmioty, które umieszczają w swoich gniazdach – istne sroki wśród ssaków! W dodatku kuny są wszystkożerne. Polują nie tylko na mniejsze od siebie gryzonie, ale nie pogardzą też jajkami czy owocami.

Dlatego kiedy kuna grasuje na strychu możesz mieć pewność, że prędzej czy później dobierze się i do Twojej spiżarni. Lepiej co prawda zapobiegać niż leczyć, ale złapanie tego zwierzęcia graniczy z cudem. Głównie dzięki wyostrzonym zmysłom kuny, która wywęszy i usłyszy nas wcześniej, niż my zdążymy ją zauważyć.Wyostrzone zmysły

Celem zwierząt, nie jest atakowanie człowieka, najczęściej znikają zanim zdążymy zorientować się, że są w pobliżu. Kuny i inne gryzonie mogą jednak przenosić wściekliznę i zanieczyszczać odchodami swoje otoczenie.

Być może zastanawiacie się, dlaczego kuna z taką łatwością może dostać się do domu? Oprócz dobrego węchu i desperacji (żeby dostać się do domu), posiada także pajęcze moce. Nie dość, że to zwierzę z łatwością może się wspinać po chropowatych, otynkowanych ścianach, potrafi bardzo wysoko skakać. Długość skoku kuny może wynosić nawet 2 metry!Co robić w takiej sytuacji?

Od razu po zauważeniu śladów działalności kuny albo innego gryzonia na posesji warto skontaktować się z profesjonalistami.

Temat odstraszaczy ultradźwiękowych może budzić wiele kontrowersji i pytań, które często powstrzymują ludzi przed kupnem.

Jesteśmy tu jednak po to, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości! Masz problem z dzikimi zwierzętami? Zastanawiasz się nad wyborem odstraszacza? Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz naszą ofertę!