Czy rośliny mogą odstraszać krety i nornice?

Czy rośliny mogą odstraszać krety i nornice?

Rośliny często potrafią skutecznie odstraszyć nie jedno stworzenie, które próbuje przekopać się przez nasz ogród. Krety i nornice szczególnie nie przepadają za niektórymi z nich. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Pierwszą z nich jest dobrze znany wszystkim czosnek. Ta roślina perfekcyjnie sprawdza się jako naturalny odstraszacz nornic i kretów. Idealnie do tego nadają się wszystkie jego odmiany, od czosnku pospolitego, poprzez czosnek ozdobny, a na niedźwiedzim kończąc. Co ciekawe, ta roślina chroni nasze ogródki także przed innymi szkodnikami.

Po prostu czosnek. Najzwyklejszy, klasyczny czosnek.

Kolejna na liście jest bazylia pospolita. To popularne zioło o aromatycznych liściach bardzo dobrze nadaje się jako odstraszacz kretów. Rozsadę bazylii można sadzić na grządkach i w ogródku ziołowym wiosną, gdy minie ryzyko przymrozków. Warto wiedzieć, że ta roślina odstrasza również komary, więc warto sadzić ją na zewnątrz, blisko miejsc w których najczęściej przebywamy.

Bazylia to również świetna ozdoba otoczenia!

Ostatnia z roślin dla niektórych może brzmieć nieco tajemniczo. Szachownica cesarska to roślina cebulowa o pięknych i dużych kwiatostanach wznoszących się na wysokiej, sztywnej łodydze, za sprawą których jest określana też jako korona cesarska. Gwarantujemy, że krety i nornice będą ją omijały z daleka.

Szachownica cesarska w swojej pełnej okazałości.

Sadzenie roślin jest jednak tymczasowym rozwiązaniem. Półśrodki nie zawsze działają, a wiele szkodników ignoruje ogród, całkowicie go omijając, aby dostać się do naszego domu. Odstraszacze są pewnym i kompleksowym rozwiązaniem, chroniącym nasz dom przez cały rok – zarówno w dzień i w nocy, nieprzerwanie emitując dźwięki niesłyszalne dla człowieka, a jednocześnie odstraszające kuny, łasice bądź inne nieproszone zwierzęta.

Zobacz naszą ofertę!