Czy kuny się nas boją?

Czy kuny się nas boją?

Jak to jest, że kuny boją się ludzi, ale nadal zadomawiają się tuż obok nas? Rozrabiają na naszych ogródkach i przegryzają kable w samochodach mimo strachu przed człowiekiem. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Kuny nie boją się zakładać gniazd w ludzkich siedzibach, ponieważ w przyrodzie nie posiadają żadnych naturalnych wrogów. Sprawia to, że mają opinię zwierząt wyjątkowo wrednych i nieustraszonych. Nie są to jednak zwierzęta, tylko i wyłącznie zakłócające nasz spokój – pełnią bowiem bardzo ważną funkcję. Polują na myszy i szczury, dzięki czemu kontrolują ich populację.

Całe szczęście mieszkańcy domów uzbrojonych w nasze odstraszacze nie muszą obawiać się ani gryzoni, ani kun, Niech zwierzęta załatwiają swoje porachunki w lesie, a nie naszym strychu.

Kuna potrafi się wspinać i skakać na bardzo duże dystanse.

Zapach człowieka działa elektryzująco na kuny, ponieważ mają one doskonały węch i są w stanie wyczuć ludzi bez większego problemu. Podstawione jedzenie przestaje być dla nich takie kuszące i są skłonne je porzucić – ważniejsze jest dla nich zachowanie ciepłego miejsca i niepodejmowanie ryzyka w takiej sytuacji.

Mimo to przebywają blisko nas i zadamawiają się na naszych poddaszach. Powód jest bardzo prosty – ciepło. Poddasze posiada wszystko, czego mogłaby sobie wymarzyć kuna. Łatwy dostęp, izolację, ochronę przed warunkami atmosferycznymi, brak ludzi, a czasami nawet myszy. Sprawia to, że takie poddasze jest dla nich jak azyl, gdzie mogą w spokoju chować młode i nie przejmować się trudem przeżycia w lesie.

Zabezpieczmy się, zanim będzie za późno – w zimę tak łatwo nie odpuszczają!

Odstraszacze Antykuna.pl gwarantują, że kuny i inne gryzonie przestaną atakować samochody, domy, altany i wiaty. Zastosowanie ich w ogrodzie czy parkingu powoduje zabezpieczenie obszaru. Wieloletnie doświadczenie producenta pozwala na kompleksową ochronę i odstraszenie zwierząt, nie wyrządzając im żadnej krzywdy.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na Antykuna.pl i sprawdź szczegóły!

ANTYKUNA.PL Paweł Luberda Skuteczne Odstraszacze Gryzoni
ul. Piękna 3, 32-020 Wieliczka
tel. 607 403 777
biuro@antykuna.pl


Zobacz naszą ofertę!