Czy czeka nas plaga szczurów?
Czy czeka nas plaga szczurów?
Szczury to drugie po myszach gryzonie, które nieproszone osiedlają się u nas. Z roku na rok jest ich coraz więcej.
Szkodniki w naszym domu?
Jak rozpoznać, że w naszym domu zadomowił się niechciany gość? Jeśli zauważymy resztki pokarmów, naruszone zapasy żywności, nadgryzione przewody, czy też kable, uszkodzenia w drewnianych elementach, możemy przypuszczać, że sprawcą jest szczur. Często możemy także zauważyć i usłyszeć naszego małego lokatora. Wtedy mamy pewność, że konieczne jest podjęcie odpowiednich działań.

Szczurzy potop
Samica naszego szczura może mieć w ciągu roku sześć miotów. W każdym z nich może być nawet 12 młodych. Już po pół roku niekontrolowanego rozmnażania, możemy mieć do czynienia z 50 osobnikami. Dalsze tempo wzrostu jest niesamowite. Po roku mamy już 1248 szczurów, a pół roku później już 31120 osobników. Jeśli szczurza kolonia nie będzie miała żadnych przeszkód i wygodne miejsce po trzech latach może liczyć aż 500 000 000 osobników. Taka gromada potrafi zjeść nasze wszystkie zapasy żywności, a także jest jednym wielkim nosicielem pasożytów i chorób. Dlatego tak ważne jest, aby, jak najszybciej podjąć odpowiednie działania w celu pozbycia się szczurów z domu.

Sposoby walki ze szczurami
Sposobów jest kilka. Oczywiście do tych najmniej humanitarnych możemy zaliczyć różnorakie pułapki i trutki. Po kontakcie z nimi szczur umiera. Powodują one jednak kilka problemów. Po pierwsze rozmieszczenie pułapek trzeba szczegółowo zaplanować. Po drugie należy się pozbyć ciała intruza, co nie jest miłym obowiązkiem. Ostatnim powodem przeciwko tym środkom może być fakt, że mogą one wyrządzić krzywdę nie tylko szkodnikom, lecz także naszym ciekawskim zwierzętom domowym.
Osobiście zalecamy bardziej bezpieczne i humanitarne metody walki ze szczurami. Są to ultradźwiękowe odstraszacze, które skutecznie ochronią nasze domostwo przed niechcianymi osobnikami. Takie urządzenia możesz znaleźć na naszej stronie internetowej.
Zobacz naszą ofertę!