Co robią kuny w zimie?

Co robią kuny w zimie?

Zwierzęta te podczas mrozów nie opuszczają swoich legowisk nawet przez kilka dni. Pamiętajcie jednak, że nie zapadają one w sen zimowy! Jak każde stworzenie – nadal potrzebują pożywienia i bezpiecznego schronienia przed zimnem.

Zwierzęta te nie żyją w norach oraz ich nie kopią, więc muszą znaleźć kryjówkę, aby przeczekać mroźne dni. Może to być zarówno dziupla w drzewie, jak i ciepłe oraz pachnące jedzeniem poddasze domu.

Potrafią wytworzyć naprawdę poważne szkody w ociepleniu naszego domu. Oprócz tego bardzo hałasują i zostawiają swoje odchody gdzie popadnie. Zaopatrzenie się w urządzenie odstraszające minimalizuje ryzyko wproszenia się tych szkodników.

Kuna leśna, często spotykana nawet w miastach.

W naszych domach najczęściej natkniemy się na samotnego samca albo całą rodzinę kun z samicą i gromadką młodych. Z reguły wybierają zaniedbane strychy lub izolacyjną warstwę wełny mineralnej pomiędzy ścianą wewnętrzną a dachem. Nie można się jednak łudzić, gdyż kuna nie pogardzi również zadbanym, ładnym domem, werandą lub garażem – właśnie wtedy wyrządzają najwięcej szkód.

Darmowym sposobem na zabezpieczenie swojego auta jest zmiana miejsca, w którym zostawiamy samochód. Kuny wyrządzają szkody zwykle nocą i wolą to robić pod osłoną ciemności. Stawianie samochodu pod latarnią może więc częściowo rozwiązać kłopotliwą sytuację. Nie można się jednak łudzić, że światło skutecznie przegoni szkodniki. Przyciśnięte zimnem wedrą się pod maskę naszego auta, nie zważając na okoliczności.

Antykuna – pozbądź się szkodników raz, dwa!
Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na Antykuna.pl i sprawdź szczegóły!

ANTYKUNA.PL Paweł Luberda Skuteczne Odstraszacze Gryzoni
ul. Piękna 3, 32-020 Wieliczka
tel. 607 403 777
biuro@antykuna.pl


Zobacz naszą ofertę!