Ciekawostki z życia kun

Kuny są przykładem zwierząt, które potrafią naprawdę świetnie funkcjonować i przystosować się do nowych warunków. Są to ssaki drapieżne z rodziny łasicowatych, które w dzisiejszych czasach poprzez współistnienie z ludźmi stworzyły nowy gatunek kuny określany jako kuna domowa.

Te zwierzęta są dość niepowtarzalne i fascynujące zarazem, dlatego dzisiaj mamy dla Was krótki artykuł zawierający ciekawostki prosto z ich życia.

Kuna w środowisku naturalnym

Czy wiedzieliście na przykład, że obszary ich występowania dotyczą nie tylko Polski, a całej Europy? Występowanie kun zostało w dużej mierze przerzedzone jedynie na Wyspach Brytyjskich. Jeśli by wziąć pod lupę długość ich życia, to w zależności od warunków potrafią żyć na wolności od 8 do 10 lat, a w niewoli nawet 15. Za naturalnych wrogów tych stworzeń przyjmuje się lisy, psy i wilki stąd spora rozbieżność we wcześniej wymienionym okresie ich dobrej formy.

Zaintrygowani ciekawostkami o kunach? Mamy ich więcej!

Te mimo wszystko pocieszne zwierzątka mają swój specyficzny sposób poruszania się. Często zaobserwować można, że podskakują w zabawny sposób, przeskakując z tylnych nóg na przednie.

Kuna tak samo, jak znaczna większość znanych nam drapieżników poluje w nocy i głównie za swoje ofiary wybiera żaby, ślimaki, nornice, a nawet wiewiórki! Gryzonie te nie posiadają zbyt wykwintnej diety, ponieważ gustują również w padlinie, choć na bardziej przystępne owoce również znajdzie się miejsce w ich brzuszkach.

Nie zawsze kuna domowa oznaczać może przyjazne zwierzątko do zabawy, albowiem jest ona przede wszystkim uważana za szkodnika. Gdy nieproszona zadomowi się na naszym poddaszu, czy na strychu – potrafi wtedy dokonać ogromnej ilości szkód, które nie są wcale takie łatwe i tanie do naprawy!

Uważajcie na swoje auta!

Nie tylko nasze domy są zagrożone, gdyż drapieżniki te lubują się również w samochodach. Potrafią tak jak w domu wyrządzić sporo szkód, jeśli natrafią na uchylone drzwi od naszego pojazdu stojącego, np. w garażu, czy na parkingu. Gdy to nastąpi, możemy pożegnać się z ładną tapicerką czy naszymi kablami pod maską – a to może prowadzić do śmiertelnych wypadków!

Zaglądając do naszego asortymentu, traficie na wiele możliwości jak temu zapobiec. W tym się specjalizujemy i to robimy najlepiej – dlatego, jeśli chcecie wiedzieć więcej, wejdźcie na Antykuna.pl i dowiedz się więcej!

ANTYKUNA.PL Paweł Luberda Skuteczne Odstraszacze Gryzoni
ul. Piękna 3, 32-020 Wieliczka
tel. 607 403 777
biuro@antykuna.pl