Błędne stosowanie odstraszaczy w domu

Błędne stosowanie odstraszaczy w domu

Zastanawiasz się nad zakupem jednego z naszych odstraszaczy bądź już go zakupiłeś? Aby uzyskać maksymalną efektywność, należy zastosować się do kilku istotnych reguł oraz przeprowadzić odpowiednie rozeznanie.

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, w jaki sposób kuna dostaje się na poddasze, gdzie zazwyczaj przebywa. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że często jeden odstraszacz nie wystarczy, aby zablokować wszystkie drogi strychu. Zakup jednego urządzenia, a następnie montaż w przypadkowym miejscu można porównać do stworzenia systemu antywłamaniowego i podłączenia go do tylko jednych drzwi w domu. Ultradźwięki nie przechodzą przez ściany, więc odpowiednie rozmieszczenie odstraszaczy jest niezwykle istotne. Warto również zwrócić uwagę na kierunkowość działania urządzenia, tak by sygnał został skierowany w odpowiednią stronę.

Kuny są niezwykle zwinne i potrafią wypatrzeć każdy zakamarek, którym przedostaną się na poddasze.

Nie możemy zapominać również o tym, że odstraszacze są przeznaczone do działania 24h na dobę. Nie ma znaczenia czy rodzina wyjeżdża na urlop, czy też pogoda jest niesprzyjająca. Nasze urządzenia są przeznaczone do działania 365 dni w roku. Kuny to drapieżniki, które wykorzystają taką sytuację, aby zagnieździć się w naszym domu i spowodować szkody. Nie trzeba się martwić o zużycie prądu – koszt podłączonego zestawu to zaledwie kilka złotych miesięcznie. Koszty zniszczeń mogą być dużo, dużo większe.

Kuny nie biorą urlopu i potrafią obserwować miejsce, z którego zostały wypędzone. Często również mogą pojawić się inne osobniki, ze względu na zapach swoich poprzedników. Właśnie dlatego ważne jest, aby urządzenia działały bez przerwy.

Odstraszacze powinny być zamontowane tak, aby blokować każdą możliwą drogę wślizgnięcia się do środka.

Kuny to niezwykle inteligentne zwierzęta, które potrafią wykorzystać różne przedmioty lub elewację, aby dostać się na dach naszego domu. Nie możemy na to pozwolić, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że nieproszony gość uszkodzi dachówki i wejdzie przez dziurę na poddasze. Wszelakie pnącza, gałęzie drzew i przedmioty przy elewacji stanowią cenną pomoc na tych zwinnych szkodników. Potrafią skakać nawet na wysokość 2m i odległość 3m, co daje im bardzo duże pole do popisu.

Jeżeli planujesz zakup odstraszacza, polecamy zamiast tego jeden z naszych zestawów. Jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu zabezpieczymy wszystkie miejsca, którymi kuny mogą dostać się do domu lub mieszkania.Zobacz naszą ofertę!