Amerykańska kuna – Rosomak

Amerykańska kuna – Rosomak

W Polsce mamy kuny i łasice, natomiast w Ameryce można spotkać również rosomaka – największego przedstawiciela rodziny łasicowatych.

Jest on znany ze swojego agresywnego usposobienia i krwiożerności. Ten padlinożerca doskonale wspina się na drzewa i mimo pokaźnych rozmiarów, przemieszcza się z zaskakującą prędkością. Do jego jadłospisu należy głównie padlina, chociaż przyciśnięty głodem nie zawaha się polować.

A kiedy już dochodzi do zimowego polowania, potrafi poradzić sobie z reniferem lub łosiem. Nadmiar pokarmu przechowuje w jamach lub szczelinach skalnych. Inaczej sytuacja wygląda podczas krótkiego lata – głównie zjada jaja ptaków, gałązki drzew i jagody. W jesień natomiast gustuje głównie w rybach i niewielkich gryzoniach.

Rosomak w lasach Amerykańskich.

Ten większy brat dobrze nam znanej kuny, jest niezwykle krępym i muskularnym zwierzęciem. W rodzinie łasicowatych większe są od niego jedynie gigantyczne wydry, zamieszkujące dolinę Amazonki oraz wydry morskie. Ma krótkie nogi oraz zaokrąglone uszy i małe oczy. Choć jego kończyny nie są zbyt długie, bez problemu porusza się w głębokim śniegu, ponieważ nie zapada się w puch.

Wyposażony jest w ostre pazury i potężne szczęki. Jest bardzo walecznym zwierzęciem i niejednokrotnie śmiało atakuje większego od siebie drapieżnika. Co ciekawe, te stworzenia w Ameryce Północnej bardzo często “oszukują” inne osobniki, zamiast polować. Kiedy przykładowo wilk dorwie swój obiekt zainteresowania, rosomak rozpyla gazy wokół przeciwnika i przechwytuje jego ofiarę. Jest aktywny praktycznie całodobowo, gdyż odpoczywa jedynie 3-4 godziny dziennie.

My na szczęście nie musimy się go obawiać, jednak warto zabezpieczyć się przed kunami i innymi szkodnikami, które mogą spowodować kolosalne straty materiale. Przegryzione kable w samochodzie, zanieczyszczone poddasze i uszkodzone ocieplenie – to tylko niektóre przykłady.

Antykuna – pozbądź się szkodników raz, dwa!
Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na Antykuna.pl i sprawdź szczegóły!

ANTYKUNA.PL Paweł Luberda Skuteczne Odstraszacze Gryzoni
ul. Piękna 3, 32-020 Wieliczka
tel. 607 403 777
biuro@antykuna.pl


Zobacz naszą ofertę!